Skip to main content

Гаррі Поттер і таємна кімната Зміст Сюжет | Історія видання | Примітки | Посилання | Навігаційне менюАрхівована копіяоригіналуАрхівована копіяоригіналуАрхівована копіяоригіналуПерелік помилок у романі «Гаррі Поттер і Таємна кімната»bookmistakes.comСторінка на сайті «Українського фан-клубу Гаррі Поттера»MusicBrainzMusicBrainzInternet Speculative Fiction Database4688806-8190455963р

ПередісторіяФілософський каміньТаємна кімнатаВ'язень АзкабануКелих вогнюОрден ФеніксаНапівкровний ПринцСмертельні РеліквіїПрокляте дитяФантастичні звірі і де їх шукатиКвідич крізь вікиКазки барда БідлаФілософський каміньТаємна кімнатаВ'язень АзкабануКелих вогнюОрден феніксаНапівкровний ПринцСмертельні Реліквії: Частина 1Смертельні Реліквії: Частина 2Чемпіонат світу з квідичуLego Гаррі ПоттерLego Creator: Гаррі ПоттерLego Creator: Гаррі Поттер і Таємна кімнатаLego Гаррі Поттер: роки 1—4Lego Гаррі Поттер: Роки 5-7Гаррі ПоттерГерміона ҐрейнджерРон ВізліЛорд ВолдемортАлбус ДамблдорСеверус СнейпСіріус БлекМелфоїДжіні ВізліФред і Джордж ВізліРемус ЛюпинБелатриса ЛестранжНімфадора ТонксНевілл ЛонґботомРубеус ГеґрідПітер ПетіґруДобіСивіла ТрелоніСедрик ДіґоріЧо ЧанґДолорес АмбриджДжеймс ПоттерЛілі ПоттерГорацій СлизорігБартемій Кравч молодшийАртур ВізліЛуна ЛавґудФлер ДелякурКорнеліус ФаджГоґвортсБобатонДурмстренґМіністерство магіїҐрінґотсОрден ФеніксаСмертежериДамблдорова АрміяЩоденний віщунБазікалоСлизоклубС.С.Е.Ч.А.Місця світу Гаррі ПоттераМагічні істоти світу Гаррі ПоттераТричаклунський турнірМаґлиПереклади


Англомовні фантастичні романиФентезійні романи Великої БританіїРомани, перекладені українською мовоюКнижки про Гаррі ПоттераФентезійні романи 1998Екранізовані романи Великої БританіїСпорт у фантастиці


англ.серії «Гаррі Поттер»Дж. К. Ролінґ2 липня1998«Блумсбері Паблішинґ»Лондоні2002однойменний художній фільмВіктором МорозовимА-ба-ба-га-ла-ма-га2 травня2002ГарріДурслівРонаГерміониДобіГоґвортсутітка Петуніядядька ВернонаФред, Джорджзахисту від темних мистецт⥳лдероя ЛокартаДжіні ВізлімаґламиВолдемортаФілчаквідичуДрако МелфояТом РедлПенелопа КлірвотерГеґрідаАзкабануЛокартомДжініГарріВасиліскаФоуксфеніксДамблдораСортувальний Капелюхмечем Ґодрика ҐрифіндораАзкабануСортувальний КапелюхЛуціусом МелфоємДракоГоґвортс












Гаррі Поттер і таємна кімната




Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.






Перейти до навігації
Перейти до пошуку




































«Гаррі Поттер і таємна кімната»

HPand the Chamber of Secrets UKR.jpg
Автор
Дж. К. Ролінґ
Назва мовою оригіналу
Harry Potter and the Chamber of Secrets
Дизайн обкладинки
Владислав Єрко
Країна
Велика Британія Велика Британія
Мова
англійська
Серія
Гаррі Поттер
Жанр
фентезі
Укр. видавництво
Велика Британія Велика Британія: Блумсбері Паблішинґ
Україна Україна: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА
Ориг. видавництво
Bloomsbury Publishing і Scholastic Corporation[d]
Виданий
2 липня 1998 року
Виданий українською
2 травня 2002 року
Перекладач(і)
Віктор Морозов
Сторінки
252
ISBN
966-7047-34-2
978-1-4088-1055-2
Попередній твір
Гаррі Поттер і філософський камінь
Наступний твір
Гаррі Поттер і в'язень Азкабану


Обкладинка ілюстрованого видання


«Га́ррі По́ттер і тає́мна кімна́та» (англ. «Harry Potter and the Chamber of Secrets») — другий роман серії «Гаррі Поттер», написаний Дж. К. Ролінґ. Опублікований 2 липня 1998 року видавництвом «Блумсбері Паблішинґ» у Лондоні. У 2002 році на основі роману знято однойменний художній фільм.


Українською мовою роман перекладений Віктором Морозовим і опублікований видавництвом А-ба-ба-га-ла-ма-га 2 травня 2002 року.




Зміст





  • 1 Сюжет

    • 1.1 Незвичайне літо


    • 1.2 Спадкоємець Слизерина


    • 1.3 Таємна кімната


    • 1.4 Розв'язка



  • 2 Історія видання


  • 3 Примітки


  • 4 Посилання




Сюжет |



Незвичайне літо |


Гаррі перебуває на літніх канікулах вдома у Дурслів (які відібрали в нього і заховали всі його підручники з магії, мітлу та чарівну паличку). Хлопець засмучений тим, що за кілька місяців не отримав жодного листа від друзів: Рона та Герміони. У день 12-річчя його відвідує ельф-домовик на ім'я Добі, який попереджає про смертельну небезпеку, на яку може наразитися Гаррі у випадку повернення до Гоґвортсу. Гаррі, втім, не звертає уваги на ці попередження. Добі також зізнається, що перехоплював усю кореспонденцію на ім'я Гаррі. Нарешті, Добі вдається до чарів і знищує торт, що його тітка Петунія приготувала для вечері, на якій присутній важливий потенційний клієнт дядька Вернона із дружиною, після чого домовик зникає. Гаррі отримує з Міністерства магії попередження щодо незаконного використання чарів. Дізнавшись, що йому заборонено чаклувати за межами школи, Дурслі, яких йому до того вдавалося тримати під контролем, замикають його в кімнаті й навіть встановлюють на вікні ґрати.


Кілька днів потому Фред, Джордж і Рон Візлі прибувають до будинку Дурслів на зачарованому авто, що належить їхньому батькові, й рятують Гаррі. Чудово провівши останній місяць літа в «Барлозі» — домі родини Візлі, Гаррі разом з усіма вирушає на вокзал Кінґс Кросс, щоб сісти на Гоґвортський експрес. Раптово з'ясовується, що Гаррі з Роном не можуть потрапити на платформу № 9¾, пройшовши крізь стіну між 9-ю і 10-ю платформами. У відчаї вони вирішують дістатися Гоґвортса на летючому авто. Поїздка завершується зіткненням машини з Войовничою Вербою на гоґвортському подвір'ї. В результаті аварії ламається чарівна паличка Рона, а машина, викидає хлопців та їхній багаж назовні та зникає в Забороненому лісі.



Спадкоємець Слизерина |


Невдовзі після початку нового навчального року, Гаррі опиняється в центрі уваги трьох осіб: нового викладача захисту від темних мистецтв професора Ґілдероя Локарта (автора численних популярних книжок), першокласника Коліна Кріві (який постійно фотографує Гаррі та вимагає в нього автограф) і сестри Рона першокласниці Джіні Візлі. Невдовзі розносяться вісті про те, що Таємну кімнату Гоґвортса було відчинено і на волю випущено чудовисько, яке ховалося в ній. Згідно з легендою, цю кімнату збудував один із засновників Гоґвортса Салазар Слизерин. Відчинити її може тільки його спадкоємець, який очистить школу від «бруднокровців» — чарівників, народжених маґлами. Багато учнів підозрюють Гаррі, в тому, що він є спадкоємцем Слизерина, зокрема, коли з'ясовується, що він володіє парселмовою (мовою змій) — рідкісним даром, який мав Салазар Слизерин (і який Гаррі отримав від Волдеморта під час невдалої спроби вбивства). Тим часом кішку шкільного сторожа Філча і двох учнів — Коліна Кріві та Джастіна Фінч-Флетчлі — а також привида Майже-Безголового Ніка знаходять у стані магічного паралічу, імовірно внаслідок нападу чудовиська з Таємної кімнати. До того ж під час матчу з квідичу Гаррі зазнає травми й згодом дізнається, що нещасний випадок був спричинений Добі, який і далі прагне, щоб Гаррі залишив школу (він також зачарував стіну на вокзалі, через що Гаррі з Роном не змогли потрапити на платформу).


Гаррі, Рон і Герміона намагаються з'ясувати, хто насправді є спадкоємцем Слизерина. Використовуючи багатозільну настійку, зварену Герміоною, Рон і Гаррі набувають зовнішнього вигляду слизеринців Креба і Ґойла — друзів Драко Мелфоя — і намагаються вивідати в нього, чи не є він Спадкоємцем. Виявляється, що Драко не знає, хто є спадкоємцем, проте хлопцям вдається дізнатися важливі подробиці про Таємну кімнату. Згодом Гаррі знаходить порожній щоденник, який належав учневі на ім'я Том Редл, що вчився у Гоґвортсі 40 років тому.



Таємна кімната |


Невдовзі від нападу загадкового чудовиська «скам'яніння» зазнають іще двоє: Герміона і Пенелопа Клірвотер. Заходи внутрішньої безпеки у Гоґвортсі посилюються: річний чемпіонат із квідичу скасовують, учням забороняється виходити з гуртожитків і класів без супроводу вчителів. Тим часом Гаррі вдається розкрити секрет порожнього щоденника: Том Редл здатний спілкуватися через нього з тим, хто пише в ньому. Том показує Гаррі сцену з минулого, і той дізнається, що Редл став причиною виключення зі школи Геґріда, звинувативши його в діях, які спричинили загибель однієї з учениць (це, ймовірно, було пов'язано з загадковою магічною істотою, яку він тримав у Гоґвортсі). У цей час Геґріда затримують і відправляють до Азкабану. Скориставшись плащем-невидимкою, Рон і Гаррі відвідують Заборонений Ліс і дізнаються, що істотою, яку Геґрід виростив у юності, був велетенський павук Араґоґ, що не має відношення до нападів на учнів. Незабаром зникає Джіні Візлі. Напис на стіні стверджує, що «її скелет вічно лежатиме у Таємній кімнаті».


За допомогою Рона і дівчини-привида Плаксивої Мірти (саме вона була жертвою трагічних подій сорокарічної давності) Гаррі знаходить вхід до Таємної кімнати. Також хлопці змушують професора Локарта (який виявився шахраєм, що стирає спогади чарівникам і привласнює їхні подвиги) піти з ними. По дорозі Локарт намагається врятуватися, стерши пам'ять хлопцям за допомогою поламаної палички Рона, але чари обертаються проти нього самого. Обвал каміння у підземній галереї відділяє Гаррі від Рона з Локартом, і той прибуває до Таємної кімнати сам.


У кімнаті Гаррі знаходить непритомну Джіні. Також він зустрічає юнака, який представляється йому Томом Редлом (він є «спогадом»). Гарі дізнається, що Таємну кімнату відкрила Джіні, діючи під впливом Лорда Волдеморта, чиє справжнє ім'я — Том Ярволод Редл (анаграма — «Я Лорд Волдеморт»). Волдеморт заволодів волею Джині за допомогою щоденника, який згодом потрапив до Гаррі. Саме Редл 40 років тому став причиною загибелі Мірти (через що було несправедливо виключено зі школи Геґріда).


Витягуючи життєві сили з Джіні, Том Редл набуває могутності й намагається вбити Гаррі, наславши на нього Василіска — велетенського змія, який раніше паралізував учнів. Аж тут прилітає Фоукс, фенікс професора Дамблдора, який приносить Гаррі Сортувальний Капелюх із захованим у ньому мечем Ґодрика Ґрифіндора. Фоукс викльовує очі василіскові, позбавивши його смертельного погляду, а Гаррі вбиває змія мечем. Фоукс також зцілює Гаррі своїми слізьми від поранення отруйним зубом василіска. Схопивши зуб, Гаррі встромляє його в щоденник і знищує Тома Редла. Джині оживає, всі інші паралізовані учні врятовуються, а Геґрід повертається з Азкабану.



Розв'язка |


Дамблдор розганяє сумніви Гаррі стосовно того, чи правильно вчинив Сортувальний Капелюх, призначивши його у Ґрифіндор (адже тільки справжній ґрифіндорець міг би впоратися із мечем Ґодрика). Рон і Гаррі отримують по двісті очок за участь у цій історії, що дає Ґрифіндору змогу вдруге поспіль виграти Кубок Школи.


За допомогою Добі Гаррі дізнається, що щоденник Тома Редла було підсунуто Джіні Луціусом Мелфоєм, батьком Драко. Добі зізнається, що є домовим ельфом-домовиком родини Мелфоїв і що він намагався врятувати Гаррі, знаючи про зраду. Вдячний Гаррі повертає напівзнищений щоденник Луціусу, заховавши в нього свою шкарпетку. Луціус кидає щоденник разом зі шкарпеткою в руки Добі, й той розуміє це як традиційний жест дарування одягу господарем, що означає звільнення домовика від служби. Зрозумівши, що Гаррі перехитрив його, розлючений Луціус намагається напасти на хлопця, але звільнений Добі втручається і відкидає колишнього господаря чарами. Луціус залишає Гоґвортс, пообіцявши Гаррі, що на нього чекає такий самий кінець, який спіткав його батьків.



Історія видання |


  • В одному з перших варіантів тексту книги привид Майже-Безголовий Нік співав пісню, в якій пояснювалися обставини його смерті. В остаточній редакції пісню було вилучено, проте її було згодом опубліковано на офіційному сайті Джоан Ролінґ[1].

  • Крім того в чернетках «Таємної кімнати» був наявний фрагмент, який розповідав про родину учня Діна Томаса. Його також було вилучено, оскільки видавець розцінив його як «зайвий відступ»[2].

  • Тематично книга пов'язана із шостим томом серії — романом «Гаррі Поттер і напівкровний Принц». У дійсності «Напівкровний принц» був одним із проектних заголовків книги. Деякі «вирішальні» елементи сюжету початково планувалися для «Таємної кімнати», але згодом були перенесені до «Напівкровного Принца»[3].


Примітки |




  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 23 квітень 2009. Процитовано 17 грудень 2007. 


  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 3 січень 2010. Процитовано 17 грудень 2007. 


  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 28 грудень 2007. Процитовано 17 грудень 2007. 



Посилання |



  • Перелік помилок у романі «Гаррі Поттер і Таємна кімната» на сайті bookmistakes.com

  • Сторінка на сайті «Українського фан-клубу Гаррі Поттера»



П:  Література П:  Книги П:  Фантастика П:  Фентезі П:  Гаррі Поттер П:  Англія






Отримано з https://uk.wikipedia.org/w/index.php?title=Гаррі_Поттер_і_таємна_кімната&oldid=24844839










Навігаційне меню


























(window.RLQ=window.RLQ||[]).push(function()mw.config.set("wgPageParseReport":"limitreport":"cputime":"0.804","walltime":"1.188","ppvisitednodes":"value":4856,"limit":1000000,"ppgeneratednodes":"value":0,"limit":1500000,"postexpandincludesize":"value":103618,"limit":2097152,"templateargumentsize":"value":16549,"limit":2097152,"expansiondepth":"value":15,"limit":40,"expensivefunctioncount":"value":21,"limit":500,"unstrip-depth":"value":0,"limit":20,"unstrip-size":"value":3791,"limit":5000000,"entityaccesscount":"value":18,"limit":400,"timingprofile":["100.00% 1057.403 1 -total"," 62.67% 662.677 1 Шаблон:Видання"," 55.80% 590.027 1 Шаблон:Картка"," 44.90% 474.767 81 Шаблон:Картка/рядок"," 40.91% 432.549 15 Шаблон:Wikidata"," 21.87% 231.258 1 Шаблон:Бібліоінформація"," 5.75% 60.803 8 Шаблон:Nobr"," 5.59% 59.078 1 Шаблон:ВП-портали"," 4.35% 46.021 6 Шаблон:Портали/+"," 4.35% 46.000 2 Шаблон:Navbox"],"scribunto":"limitreport-timeusage":"value":"0.437","limit":"10.000","limitreport-memusage":"value":7119160,"limit":52428800,"limitreport-logs":"Loaded datatype wikibase-item of P50 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/confignLoaded datatype wikibase-item of P407 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/confignLoaded datatype wikibase-item of P179 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/confignLoaded datatype wikibase-item of P921 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/confignLoaded datatype wikibase-item of P136 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/confignLoaded datatype wikibase-item of P291 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/confignLoaded datatype wikibase-item of P123 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/confignLoaded datatype time of P577 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/confignLoaded datatype wikibase-item of P98 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/confignLoaded datatype quantity of P1104 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/confignLoaded datatype external-id of P957 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/confignLoaded datatype external-id of P212 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/confignLoaded datatype wikibase-item of P155 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/confignLoaded datatype wikibase-item of P156 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/confign","cachereport":"origin":"mw1318","timestamp":"20190423103219","ttl":2592000,"transientcontent":false););"@context":"https://schema.org","@type":"Article","name":"u0413u0430u0440u0440u0456 u041fu043eu0442u0442u0435u0440 u0456 u0442u0430u0454u043cu043du0430 u043au0456u043cu043du0430u0442u0430","url":"https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B0%D1%80%D1%80%D1%96_%D0%9F%D0%BE%D1%82%D1%82%D0%B5%D1%80_%D1%96_%D1%82%D0%B0%D1%94%D0%BC%D0%BD%D0%B0_%D0%BA%D1%96%D0%BC%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0","sameAs":"http://www.wikidata.org/entity/Q47209","mainEntity":"http://www.wikidata.org/entity/Q47209","author":"@type":"Organization","name":"u0423u0447u0430u0441u043du0438u043au0438 u043fu0440u043eu0435u043au0442u0456u0432 u0412u0456u043au0456u043cu0435u0434u0456u0430","publisher":"@type":"Organization","name":"u0424u043eu043du0434 u0412u0456u043au0456u043cu0435u0434u0456u0430","logo":"@type":"ImageObject","url":"https://www.wikimedia.org/static/images/wmf-hor-googpub.png","datePublished":"2007-12-17T11:56:08Z","dateModified":"2019-04-09T00:43:03Z","image":"https://upload.wikimedia.org/wikipedia/uk/d/db/HPand_the_Chamber_of_Secrets_UKR.jpg"(window.RLQ=window.RLQ||[]).push(function()mw.config.set("wgBackendResponseTime":152,"wgHostname":"mw1332"););

Popular posts from this blog

Францішак Багушэвіч Змест Сям'я | Біяграфія | Творчасць | Мова Багушэвіча | Ацэнкі дзейнасці | Цікавыя факты | Спадчына | Выбраная бібліяграфія | Ушанаванне памяці | У філатэліі | Зноскі | Літаратура | Спасылкі | НавігацыяЛяхоўскі У. Рупіўся дзеля Бога і людзей: Жыццёвы шлях Лявона Вітан-Дубейкаўскага // Вольскі і Памідораў з песняй пра немца Адвакат, паэт, народны заступнік Ашмянскі веснікВ Минске появится площадь Богушевича и улица Сырокомли, Белорусская деловая газета, 19 июля 2001 г.Айцец беларускай нацыянальнай ідэі паўстаў у бронзе Сяргей Аляксандравіч Адашкевіч (1918, Мінск). 80-я гады. Бюст «Францішак Багушэвіч».Яўген Мікалаевіч Ціхановіч. «Партрэт Францішка Багушэвіча»Мікола Мікалаевіч Купава. «Партрэт зачынальніка новай беларускай літаратуры Францішка Багушэвіча»Уладзімір Іванавіч Мелехаў. На помніку «Змагарам за родную мову» Барэльеф «Францішак Багушэвіч»Памяць пра Багушэвіча на Віленшчыне Страчаная сталіца. Беларускія шыльды на вуліцах Вільні«Krynica». Ideologia i przywódcy białoruskiego katolicyzmuФранцішак БагушэвічТворы на knihi.comТворы Францішка Багушэвіча на bellib.byСодаль Уладзімір. Францішак Багушэвіч на Лідчыне;Луцкевіч Антон. Жыцьцё і творчасьць Фр. Багушэвіча ў успамінах ягоных сучасьнікаў // Запісы Беларускага Навуковага таварыства. Вільня, 1938. Сшытак 1. С. 16-34.Большая российская1188761710000 0000 5537 633Xn9209310021619551927869394п

Беларусь Змест Назва Гісторыя Геаграфія Сімволіка Дзяржаўны лад Палітычныя партыі Міжнароднае становішча і знешняя палітыка Адміністрацыйны падзел Насельніцтва Эканоміка Культура і грамадства Сацыяльная сфера Узброеныя сілы Заўвагі Літаратура Спасылкі НавігацыяHGЯOiТоп-2011 г. (па версіі ej.by)Топ-2013 г. (па версіі ej.by)Топ-2016 г. (па версіі ej.by)Топ-2017 г. (па версіі ej.by)Нацыянальны статыстычны камітэт Рэспублікі БеларусьШчыльнасць насельніцтва па краінахhttp://naviny.by/rubrics/society/2011/09/16/ic_articles_116_175144/А. Калечыц, У. Ксяндзоў. Спробы засялення краю неандэртальскім чалавекам.І ў Менску былі мамантыА. Калечыц, У. Ксяндзоў. Старажытны каменны век (палеаліт). Першапачатковае засяленне тэрыторыіГ. Штыхаў. Балты і славяне ў VI—VIII стст.М. Клімаў. Полацкае княства ў IX—XI стст.Г. Штыхаў, В. Ляўко. Палітычная гісторыя Полацкай зямліГ. Штыхаў. Дзяржаўны лад у землях-княствахГ. Штыхаў. Дзяржаўны лад у землях-княствахБеларускія землі ў складзе Вялікага Княства ЛітоўскагаЛюблінская унія 1569 г."The Early Stages of Independence"Zapomniane prawdy25 гадоў таму было аб'яўлена, што Язэп Пілсудскі — беларус (фота)Наша вадаДакументы ЧАЭС: Забруджванне тэрыторыі Беларусі « ЧАЭС Зона адчужэнняСведения о политических партиях, зарегистрированных в Республике Беларусь // Министерство юстиции Республики БеларусьСтатыстычны бюлетэнь „Полаўзроставая структура насельніцтва Рэспублікі Беларусь на 1 студзеня 2012 года і сярэднегадовая колькасць насельніцтва за 2011 год“Индекс человеческого развития Беларуси — не было бы нижеБеларусь занимает первое место в СНГ по индексу развития с учетом гендерного факцёраНацыянальны статыстычны камітэт Рэспублікі БеларусьКанстытуцыя РБ. Артыкул 17Трансфармацыйныя задачы БеларусіВыйсце з крызісу — далейшае рэфармаванне Беларускі рубель — сусветны лідар па дэвальвацыяхПра змену коштаў у кастрычніку 2011 г.Бядней за беларусаў у СНД толькі таджыкіСярэдні заробак у верасні дасягнуў 2,26 мільёна рублёўЭканомікаГаласуем за ТОП-100 беларускай прозыСучасныя беларускія мастакіАрхитектура Беларуси BELARUS.BYА. Каханоўскі. Культура Беларусі ўсярэдзіне XVII—XVIII ст.Анталогія беларускай народнай песні, гуказапісы спеваўБеларускія Музычныя IнструментыБеларускі рок, які мы страцілі. Топ-10 гуртоў«Мясцовы час» — нязгаслая легенда беларускай рок-музыкіСЯРГЕЙ БУДКІН. МЫ НЯ ЗНАЕМ СВАЁЙ МУЗЫКІМ. А. Каладзінскі. НАРОДНЫ ТЭАТРМагнацкія культурныя цэнтрыПублічная дыскусія «Беларуская новая пьеса: без беларускай мовы ці беларуская?»Беларускія драматургі па-ранейшаму лепш ставяцца за мяжой, чым на радзіме«Працэс незалежнага кіно пайшоў, і дзяржаву турбуе яго непадкантрольнасць»Беларускія філосафы ў пошуках прасторыВсе идём в библиотекуАрхіваванаАб Нацыянальнай праграме даследавання і выкарыстання касмічнай прасторы ў мірных мэтах на 2008—2012 гадыУ космас — разам.У суседнім з Барысаўскім раёне пабудуюць Камандна-вымяральны пунктСвяты і абрады беларусаў«Мірныя бульбашы з малой краіны» — 5 непраўдзівых стэрэатыпаў пра БеларусьМ. Раманюк. Беларускае народнае адзеннеУ Беларусі скарачаецца колькасць злачынстваўЛукашэнка незадаволены мінскімі ўладамі Крадзяжы складаюць у Мінску каля 70% злачынстваў Узровень злачыннасці ў Мінскай вобласці — адзін з самых высокіх у краіне Генпракуратура аналізуе стан са злачыннасцю ў Беларусі па каэфіцыенце злачыннасці У Беларусі стабілізавалася крымінагеннае становішча, лічыць генпракурорЗамежнікі сталі здзяйсняць у Беларусі больш злачынстваўМУС Беларусі турбуе рост рэцыдыўнай злачыннасціЯ з ЖЭСа. Дазволіце вас абкрасці! Рэйтынг усіх службаў і падраздзяленняў ГУУС Мінгарвыканкама вырасАб КДБ РБГісторыя Аператыўна-аналітычнага цэнтра РБГісторыя ДКФРТаможняagentura.ruБеларусьBelarus.by — Афіцыйны сайт Рэспублікі БеларусьСайт урада БеларусіRadzima.org — Збор архітэктурных помнікаў, гісторыя Беларусі«Глобус Беларуси»Гербы и флаги БеларусиАсаблівасці каменнага веку на БеларусіА. Калечыц, У. Ксяндзоў. Старажытны каменны век (палеаліт). Першапачатковае засяленне тэрыторыіУ. Ксяндзоў. Сярэдні каменны век (мезаліт). Засяленне краю плямёнамі паляўнічых, рыбакоў і збіральнікаўА. Калечыц, М. Чарняўскі. Плямёны на тэрыторыі Беларусі ў новым каменным веку (неаліце)А. Калечыц, У. Ксяндзоў, М. Чарняўскі. Гаспадарчыя заняткі ў каменным векуЭ. Зайкоўскі. Духоўная культура ў каменным векуАсаблівасці бронзавага веку на БеларусіФарміраванне супольнасцей ранняга перыяду бронзавага векуФотографии БеларусиРоля беларускіх зямель ва ўтварэнні і ўмацаванні ВКЛВ. Фадзеева. З гісторыі развіцця беларускай народнай вышыўкіDMOZGran catalanaБольшая российскаяBritannica (анлайн)Швейцарскі гістарычны15325917611952699xDA123282154079143-90000 0001 2171 2080n9112870100577502ge128882171858027501086026362074122714179пппппп

ValueError: Expected n_neighbors <= n_samples, but n_samples = 1, n_neighbors = 6 (SMOTE) The 2019 Stack Overflow Developer Survey Results Are InCan SMOTE be applied over sequence of words (sentences)?ValueError when doing validation with random forestsSMOTE and multi class oversamplingLogic behind SMOTE-NC?ValueError: Error when checking target: expected dense_1 to have shape (7,) but got array with shape (1,)SmoteBoost: Should SMOTE be ran individually for each iteration/tree in the boosting?solving multi-class imbalance classification using smote and OSSUsing SMOTE for Synthetic Data generation to improve performance on unbalanced dataproblem of entry format for a simple model in KerasSVM SMOTE fit_resample() function runs forever with no result